Michal Škvařil

Úvodem...

Zdravím Vás a vítám Vás zde!Jmenuji se Michal Škvařil a bydlím cca.20km západně od Brna.
Zdejší fotky mají representovat to nejlepší, co se mi povedlo vyfotit. Stále se však učím a stále se snažím. Fotografování mě zatím baví a já doufám, že ještě dlouho bude. :)

K focení jsem doslova „přičichl“ jako dítko, když jsem doma objevil nádoby na vyvolávání filmů, nicméně naplno jsem se mu, jakožto svému koníčku, začal věnovat až v posledních letech.
Tady bych rád zdůraznil slovo „koníček“, protože fotím pro zábavu, fotím pro radost, fotím, protože mě to baví a protože se rád učím nové věci. Nenabízím a nenutím vám tak krom přání dobré nálady a pohody, vůbec nic. :)

Zdejší galerie, a tyto stránky vůbec mají, jak už jsem psal, representovat to nejlepší z mého focení. Je to tedy výběr a pokud by vás nějaká fotka zaujala, naleznete jistě celou galerii fotek k dané akci se vztahující na stránkách mix.pepul.cz, což je čistě fotogalerie, odkud právě (pravda, nejen odtud) je vybíráno to nejlepší sem.
Na souvislosti mezi aktuálními fotkami a některou ze zdejších fotek se pokusím upozorňovat a odkazovat na úvodním... řekněme „blogu“, to je takové oblíbené, hezké, typicky české slovo.

Přeji příjemné prohlížení!


Občas když někdo koukne na fotky, ptá se, čím to bylo foceno. Nu, zde je tedy technika, již používám: Pentax K-3II + Samyang 10/2.8 + DA 15/4 lim. + Sigma 18-35/1,8 Art + FA 50/1,7 + DA* 60-250/4 + Tamron SP AF 90/2,8 + blesk, stativy, etc...
Něco málo z odkazů na moje další stránky:
pepul.deviantart.com - Moje fotogalerie na deviantartu
databáze fotografů - Můj tamní profil
mix.pepul.cz - Fotogalerie „běžných fotek a výletů“
trkni.cz - Připomínač výročí a jubileí
gigapix.cz - Gigapixelová panoramata

Pokud by mě kdokoliv chtěl kontaktovat, má tu možnost na peps@volny.cz.


 
7. červenec 2015

Vranovská přehrada

Vranovska Na prodloužený červencový víkend jsem si plánoval nějaký ten výletík a nějaké to focení. Přesněji - chtěl jsem...
Jenomže jsem byl stržen přáteli, že mám jet s nimi na Vranovskou, že výletíky uděláme, pofotím si a jako bonus v těchto červencových vedrech - v přehradě se osvěžím. Nu z prvu jsem se cukal a přiznám se, že do poslední chvíle jsem si připadal jako vetřelec do cizí dovolené, ale tento pocit díky přátelům rychle opadl hned po příjezdu na místo a já velice rychle nabyl pocitu klidu a pohody.
Moje (ač krátká) část dovolené se nakonec změnila pro mě bezesporu v nejlepší počin tohoto léta. Díky za to patří Daně a Tomovi. Díky!
Fotečky s nimi se dají nalézt na starých stránkách, výstavnější kousky klasicky na mix.pepul.cz. A to nejlepší je možné si odfiltrovat ZDE, ZDE, potom ZDE a nakonec TUNA. Nechť se líbí!
 


21. červen 2015

Rosice

Rosice Vyrazili jsme s Deenah na kešky do Rosic. No jo, i já sem tam nějakou tu krabičku najdu. Navíc když mě to zavede na méně známá místa, která si zalouží fotečku, tak proč ne, žejo. A tak tuna pár výjevů, kterak jsme je zachytil. Více fotek pak možno zkouknout na známém místě na mix.pepul.cz.


 


5. květen 2015

Výlet na Znojemsko

Znojemsko Podnikl jsem takový menší výlet do národního parku Podyjí a okolí a ačkoliv podmínky pro focení nakonec byly dosti nevhodné, výletík to byl velice poklidný a příjemný a odpočinkový. A možná právě proto to bylo tak príma. Fotečky z celého výletu na obvyklém místě na mix.pepul.cz, jejich stručný výcuc právě zde.


 


23. duben 2015

Návštěva klubu Melodka

B-Complexx 23. dubna proběhl v brněnském klubu Melodka křest alba NEGATIVI?M kapely B-Complexx. A protože jsem sice mohl a měl u toho chybět, ale nechyběl, tak právě tu je malý výběr, tuna pak velký výběr a všechny fotečky a pro ty co to zaujalo, pak ještě mohu nabídnout na zkouknutí stránky človíčka, díky kterýmu jsem na tom koncertu vlastně byl a komu za to patří velký dík! Stránky Petra Musila možno zkouknout právě zde.


 


19. duben 2015

Na Brněnské přehradě

Na březích řeky Svratky „Nedělní odpoledne stane se pro mnohé chvílí nudy, někdo to pomyšlení nesnese a tak jde válet sudy.“ To zpívá Jirka ve své známé písničce. A protože někteří z nás se ještě v životě nenudili, neboť se dovedou skvěle zabavit, tak tuto neděli strávili na Príglu, kde to žilo a kde bylo fajn. A mimo jiné se mi povedlo zachytit nějaké fotečky. 


4. duben 2015

Slavkov u Brna

Slavkov u Brna Dana přišla s príma nápadem, že v zámku Slavkov u Brna se konná výstava Lega. Já na Slavkovském zámku v životě nebyl a tak když jsme to propojili s keškama v okolí a Legem pro Lukina, bylo to naprosto bez diskuze a vyrazili jsme tam! Jak vypadala i lego výstava je možno k pomrkání na mix.pepul.cz. To nejlepší ze Slavkovských foteček je právě tu.


 


23. březen 2015

Jaro začalo!

Koniklec Po delší sérii „bílých fotek“, tedy fotek, jejímž společným jmenovatelem je zima a společným znakem sníh (teda ne, že by ho letos bylo tolik, ale podle fotek to tak vypadalo), tu přichází zase poněkud pestřejší barvičky a to barvičky jarní. Konrétně pak tedy v Brně na Kamenném Vrchu začly opět růst koniklece a tak vzhůru na ně. Letos mi bohužel teda vůbec nevyšly podmínky na focení, takže jen tak „obyčejně“ koniklece jak jsem je vyfotil letos jsou zde a kdo by chtěl porovnávat, tak ty loňské jsou právě tuna.

 


1. březen 2015
19. únor 2015

Dovolená na Dolní Moravě

Stromeček Kdo by to ještě netušil? Ano, byli jsme na dovolené a užívali si lyžování na kopcích Dolní Moravy. Rodinné fotečky s celou akcí možnost prohlédnout právě tady. A pak ty „nej“ fotky z celé akce samozřejmě samostatně právě tuna. Příjemný pokuk!


 


8. únor 2015

Lyžovačka v Říčkách

Lyžovačka Hurá na hory, hurá na lyže! Přesně s tímto heslem na rtu jsme se vydali vstříc vtipným okamžikům a zimním zážitkům do skiareálu Říček v Orlických horách. Bylo to príma, bylo to vtipné a na můj zvrácený vkus docela dost krátké, ale to už je halt smutný úděl všech príma věcí. No kdyby někoho zajímalo jak to probíhalo celé a nespokojil(a) se s těmito dvě fotečkami, tak může juknout právě sem.


 

Stránka 4 z 5

⇤ ← → ⇥


© Pepul - 2015