Michal Škvařil

Úvodem...

Zdravím Vás a vítám Vás zde!Jmenuji se Michal Škvařil a bydlím cca.20km západně od Brna.
Zdejší fotky mají representovat to nejlepší, co se mi povedlo vyfotit. Stále se však učím a stále se snažím. Fotografování mě zatím baví a já doufám, že ještě dlouho bude. :)

K focení jsem doslova „přičichl“ jako dítko, když jsem doma objevil nádoby na vyvolávání filmů, nicméně naplno jsem se mu, jakožto svému koníčku, začal věnovat až v posledních letech.
Tady bych rád zdůraznil slovo „koníček“, protože fotím pro zábavu, fotím pro radost, fotím, protože mě to baví a protože se rád učím nové věci. Nenabízím a nenutím vám tak krom přání dobré nálady a pohody, vůbec nic. :)

Zdejší galerie, a tyto stránky vůbec mají, jak už jsem psal, representovat to nejlepší z mého focení. Je to tedy výběr a pokud by vás nějaká fotka zaujala, naleznete jistě celou galerii fotek k dané akci se vztahující na stránkách mix.pepul.cz, což je čistě fotogalerie, odkud právě (pravda, nejen odtud) je vybíráno to nejlepší sem.
Na souvislosti mezi aktuálními fotkami a některou ze zdejších fotek se pokusím upozorňovat a odkazovat na úvodním... řekněme „blogu“, to je takové oblíbené, hezké, typicky české slovo.

Přeji příjemné prohlížení!


Občas když někdo koukne na fotky, ptá se, čím to bylo foceno. Nu, zde je tedy technika, již používám: Pentax K-3II + Samyang 10/2.8 + DA 15/4 lim. + Sigma 18-35/1,8 Art + FA 50/1,7 + DA* 60-250/4 + Tamron SP AF 90/2,8 + blesk, stativy, etc...
Něco málo z odkazů na moje další stránky:
pepul.deviantart.com - Moje fotogalerie na deviantartu
databáze fotografů - Můj tamní profil
mix.pepul.cz - Fotogalerie „běžných fotek a výletů“
trkni.cz - Připomínač výročí a jubileí
gigapix.cz - Gigapixelová panoramata

Pokud by mě kdokoliv chtěl kontaktovat, má tu možnost na peps@volny.cz.


 
21. prosinec 2016

Ranní Brno I.

noční svoboďák
Letošní focení ranního Brna jsem stále odkládal. Nějak jsem nebyl schopen se do toho Brna dostat. Inu mám to strašně daleko a jest to časově náročné... konec sarkasmu.... ale nakonec se (neplánovaně) povedlo a povedlo se rovnou dvakrát. Toto je je první z ranní návštěvy.

Více fotek samozřejmě na obvyklém místě zde.
 


25. říjen 2016

Výlet do okolí Holštejna

podzim
Vypravili jsme se s Danou do Holštejna a jeho podzimního okolí za účelem se odreagovat, zrelaxovat a něco málo těch kešek pohledat. Podzimní příroda nás přivítala z počátku mlžným příjemným oparem, který po obědě postupně zmizel. Podzimní atmosféra tak byla téměř dokonalá.

Pokud by někdo chtěl, může kouknout ještě sem, kde nalezne další fotečky z této akce.
 


1. říjen 2016

Den otevřených dveří ve vojenské základně v Náměšti nad Oslavou

Vrtula
Nejsem pravidelným příznivcem této akce, kdy vojenská základna v Náměšti nad Oslavou otevře své brány široké veřejnosti, avšak již podruhé se mi poštěstilo se tu vyskytnout a to díky Pepíkovi, který mě opět úspěšně nalákal. Díky mu za to. Společně jsme prošli místa, kde jsme před lety trávily volné chvíle s krycím názvem „základní vojenská služba“ a společně jsme tak kouknuli jak vypadá výroční oslava. Letos to totiž bylo 60let od počátku existence této základny. Něco málo z toho co se mi povedlo zachytit právě zde.
Pokud by někdo chtěl, může kouknout ještě sem, kde nalezne další fotečky z této akce.

 


3. září 2016

Výlet do Medvědí soutěsky do Rakouska

Medvědí soutěska
Jednoho jarního dne mi přišla zpráva od Dany, prý jestli nepojedeme do Rakouska do Medvědí soutěsky. Inu - zasmál jsem se z plna hrdla a nechal celou záležitost plavat... jenže o chvilku později jsem pochopil, že to nebyl žert ni legrace, ale seriózní návrh. Tak jsem konečně kouknul o co jde. Na první pohled mě to zaujalo a uchvátilo. Po něčem takovém jsem již delší dobu prahnul a pár let toužil. Takže moje ANO bylo naprosto samozřejmé. První zářiový víkend, sobota, pět hodin ráno a my skutečně sedáme v autobuse a vyrážíme Rakusku vstříc. Výlet to byl pohodový, klidný a příjemný. Výšlap snadný a jediné co mě zpětně trošku mrzí je, že jsme promrhali kocháním potřebný čas k výšlapu na Hochglantsch, což je nejvyšší hora Štýrských Alp, kam se dalo celkem pohodově dojít. Inu - snad příště. To nejlepší z toho co jsme viděli k vidění právě tady, další fotečky pak na známém místě.. Rozhodně však všem doporučuji do těchto končin se nechat odvézt, trasu si osobně projít, protože nad osobní zážitek v tomto případě prostě není, fotografie nedovedou zachytit vše.

 


1. srpen 2016

Dovolená v Rudné pod Pradědem

Jeseníky
Letošní dovolená zacílila do domovské destinace a tak jsme se ocitli na Jesenicku a užívali si krásu českých hor se všemi benefity. Počasí nám sice letos příliš nepřálo, ale nám to nevadilo a mělo to za důsledek, že jsme o to více mohli relaxovat a odpočívat. Rozhodně jsme však navštívili místa zajímavá a poutavá. Ať už to byla Olomoucká ZOO cestou, výstup na přečerpávací elektrárnu Dlouhé Stráně, nebo procházku údolím Bílé Opavy. Nu každopádně na ty nejpovedenější obrázky můžete kouknout právě tu, kompletní foto-report k vidění zde.. Krásný a poklidný den všem!

 


22. květen 2016

ZOO Jihlava

ZOO Jihlava - Krokouš
Mimo obvyklé chvilky, kdy se mi povedlo občas něco vyfotit, zamířili jsme s přáteli do Jihlavské ZOO, abychom se pokochali tamními zvířátky a krásami vůkol. Ten stejný nápad mělo povícero lidí, ale přesto jsme si krásný slunečný den nenechali ničím a nikým pokazit a užili si jej. Něco málo ze zvířátek možno zhlédnout zde, další a nejen zvířátka k vidění zde.. Přeji hezký den!

 


6. březen 2016

Dovolená v Čenkovicích

Čenkovice - Červená Voda
Ano, byli jsme i letos na zimní lyžovací dovolené. Letošní, resp. loňský los, padl na jižní oblast Orlických hor, konkrétně pak na areál Buková hora, pod nějž spadají areály v Čenkovicích a Červené Vodě. Areál je to vskutku docela pěkný, a když nám druhý den po příjezdu napadl všude možně i nemožně sníh, bylo to rázem veselejší. Bohužel ale podmínky moc nepřály focení a tak fotečky letos jsou kvalitativně níže. Výběr možno zkouknout zde, další fotečky pak právě zde.

 22. leden 2016

Krkonoše - Černá Hora

Krkonoše - Černá Hora
Skoro jsem chtěl začít slovy: Již tradičně... ale pak jsem si uvědomil, že loni jsme na žádné podobné lyžovací taškařici nebyli a tak začnu trošku jinak: S Tomem jsme vyrazili na lyže na prodloužený víkend, který jsme měli strávit lyžováním na Černé Hoře v Krkonoších.
Cesta to byla trošku zdlouhavější, než obvykle, ale po příjezdu jsme pochopili, že se to vyplatilo. Počasí nám přálo a mávalo na nás radostně všemi končetinami a podmínky byly naprosto perfektní. To bylo v pátek. V sobotu se podmínky lehce zhoršily, ale stále byly naprosto pohodové. V neděli to pak bylo poslabší, ale každý den halt není posvícení.
Výběr toho nej klasicky zde a o trošku více fotek pak k nalezení na mix.pepul.cz, nicméně foteček ani tak není mnoho. Pro tentokráte jsem si víc užíval lyžování, než focení. Mrkněte na fotky a zjistíte, že za takových podmínek a s ohledem na průběh letošní zimy je fakt, že jsem si chtěl více užít lyžování, jistě celkem pochopitelný.
 


21. prosinec 2015

Ranní Brno

Ranní Brno Mám již takovou pěknou každoroční tradici, že si po ránu před Vánoci jedu do Brna na pár nočních snímků a tak jsem nemohl vynechat ani letošní příležitost. Ta se mi vyjevila ve vánočním týdnu hnedle v pondělí. A tak jsem vyrazil a něco málo vyfotil. Letos jsem se tak nějak soustředil na zrekonstruovaný Zelný Trh a tak dle toho vypadají i fotky. To nejlepší právě zde a samozřejmě nemůže chybět ani odkaz na mix.pepul.cz, kde je album které obsahuje jak kompletní fotečky z ranního focení, tak fotečky z návštěvy vánočních trhů.

 15. prosinec 2015

Brněnské Vánoce

Brněnské Vánoce Jako již každým rokem, i letos vypravil jsem se do města Brna, abych se pokusil mezi tisíci lidmi najít kousek vánoční pohody a toho věhlasného klidu, který se zove pohoda Vánoc. Mno... letos se mi to ňák nedařilo. Snad vidinou toho, že podniknu ještě minimálně jednu návštěvu zdejších trhů, věnoval jsem se výjimečně spíše okukování stánků nakupování. Tím jsem si pak odrovnal veškerou možnost si pohodu vánočních trhů užít v klidu, neboť když v jedné ruce držíte 4kg těžkou igelitku a ve druhé dvoukilovej foťák, tak je to dost na pytel soustředit se na to hezký vůkol, a tak jsem to letos zbaběle zabalil a utekl odtud, aniž bych se zastavil a pohodu Vánoc si naplno užil.. naštěstí k tomu nakonec došlo, jen ne tento den.
A jak to hektické pobíhání aspoň ve zkratce vypadalo? Nu v této klasické galerii, jsem spojil vánoční trhy i následující předvánoční Brno, to nejzajímavější z vánočních trhů pak právě zde

Stránka 2 z 5

⇤ ← → ⇥


© Pepul - 2015