Michal Škvařil

Úvodem...

Zdravím Vás a vítám Vás zde!Jmenuji se Michal Škvařil a bydlím cca.20km západně od Brna.
Zdejší fotky mají representovat to nejlepší, co se mi povedlo vyfotit. Stále se však učím a stále se snažím. Fotografování mě zatím baví a já doufám, že ještě dlouho bude. :)

K focení jsem doslova „přičichl“ jako dítko, když jsem doma objevil nádoby na vyvolávání filmů, nicméně naplno jsem se mu, jakožto svému koníčku, začal věnovat až v posledních letech.
Tady bych rád zdůraznil slovo „koníček“, protože fotím pro zábavu, fotím pro radost, fotím, protože mě to baví a protože se rád učím nové věci. Nenabízím a nenutím vám tak krom přání dobré nálady a pohody, vůbec nic. :)

Zdejší galerie, a tyto stránky vůbec mají, jak už jsem psal, representovat to nejlepší z mého focení. Je to tedy výběr a pokud by vás nějaká fotka zaujala, naleznete jistě celou galerii fotek k dané akci se vztahující na stránkách mix.pepul.cz, což je čistě fotogalerie, odkud právě (pravda, nejen odtud) je vybíráno to nejlepší sem.
Na souvislosti mezi aktuálními fotkami a některou ze zdejších fotek se pokusím upozorňovat a odkazovat na úvodním... řekněme „blogu“, to je takové oblíbené, hezké, typicky české slovo.

Přeji příjemné prohlížení!


Občas když někdo koukne na fotky, ptá se, čím to bylo foceno. Nu, zde je tedy technika, již používám: Pentax K-3II + Samyang 10/2.8 + DA 15/4 lim. + Sigma 18-35/1,8 Art + FA 50/1,7 + DA* 60-250/4 + Tamron SP AF 90/2,8 + blesk, stativy, etc...
Něco málo z odkazů na moje další stránky:
pepul.deviantart.com - Moje fotogalerie na deviantartu
databáze fotografů - Můj tamní profil
mix.pepul.cz - Fotogalerie „běžných fotek a výletů“
trkni.cz - Připomínač výročí a jubileí
gigapix.cz - Gigapixelová panoramata

Pokud by mě kdokoliv chtěl kontaktovat, má tu možnost na peps@volny.cz.


 
22. prosinec 2019

Vánoční Brno

Brno - nám.Sv.

S roční pauzou, vyrazil jsem letos opět do probouzejícího se ranního Brna, kouknout, jak to tu vlastně letos vypadá, neb sice jsem se dostal do Brna, leč každoroční klidné večerní projití se svařákem v ruce jsem letos nějak nevychytal... A tak alespoň takto se podívat. A konečně, ono to má něco do sebe. Možná trošku smutné, když nikde nikdo... na druhou stranu zase nikde nikdo, takže žádné davy lidí, strkanice, obavy kdo vám vyrazí co z ruky...

Takže vybrané fotečky zde a pak samozřejmě komu by to nestačilo, může pomrkat i zde, kde jsou fotky komplet všechny


8. listopad 2019

Dva koncerty...

Šobes
Byl jsem pozván na dva koncerty... Wau. Teda takhle napsáno to zní, že jsem se sám lekl. Skoro jakobych byl osoba, kterou někdo zval :)
Takže jinak: Dostal jsem možnost se zúčastnit dvou koncertů... ačkoliv ve skutečnosti jsem tu možnost měl pouze u jednoho, na ten druhý jsem se pozval sám. No pozval. Prostě jsem tam nadrzo nakráčel a páč se nenašel nikdo, kdo by mě vyhodil, tak jsem zůstal. Ovšem to je všechno asi docela jedno. Podstatné je, že oboje mělo něco do sebe. Zatímco první bylo texty a hudbou klidnější a poslechovější, zase tam bylo víc lidí, kteří mi dělali výbornou společnost. Na druhém tihle chyběli, leč zase žánr a osazenstvo bylo vášnivější a živější. Opět - díky zaměření. Rozhodně ale obě vystoupení byly krásný a dobře strávený čas, za který jsem velice rád a nelituji.
A nebyl bych to já a nemlel tady teď o tom, kdy z toho neexistoval nějaký adekvátní záznam / výstup... Táákže:

Fotogalerie z koncertu skupiny Jantar v Brněnském Gril Clubu - 15.10.2019

Fotogalerie z koncertu skupiny Cech v tomtéž Gril Clubu - 8.11.2019


9. červenec 2019

Šobeské vinice

Šobes
Našel/udělal jsem si chvilku a vypadl z města, daleko od civilizace (Znojemští prominou, nemyslím to zle) a vyrazil do bujných hvozdů národního parku Podyjí. Na rozjezd jsem si dal skleničku Pálavy, následně potkal ještě pár lidí, ale jakmile jsem se vnořil více do hloubky dál od běžných tras a šlapal si to na Liščí skálu, kterou jsem před lety nechal nepokořenou, zaujalo mě, jak utichl veškerý městský/lidský ruch. Signál na mobilu se ztratil a všeobjímající ticho a klid byly úžasným balzámem na nervy. Co jsem tam viděl zajímavého? Nu, výběr toho da best je tu a pro kompletní fotodokumentaci možno zkouknout právě na tento odkaz zde.

 


14. červenec 2018

Český Ráj

Český Ráj
I byli jsme na dovolené. Projeli část Českého Ráje, bydleli hned vedle města Jičín a bylo to velice příjemné. Počasí nám vycházelo až podezřele dobře a byly tam velice hezké chvíle plné klidu a pohody. Tak nějak, jak by asi měla vypadat pravá letní dovolená. Ty nejzdařilejší fotečky z tohoto našeho týdenního pobytu ke zkouknutí jsou právě zde a pro více fotek a dokreslující naše putování a atmosféru možnost pokračovat právě na tento odkaz zde.

 


23. prosinec 2017

Ranní Brno

Ranní Rosice
Tak trošku se ještě sám sobě divím, že v sobě najdu sílu a vyrazím nehledě na mráz a počasí (a fakt, že mně ten mráz ale vůbec nedělá dobře) vstříc rannímu zimnímu Brnu. Leč pravdou je, že já tam ani tak nejedu s vidinou či nadějí nějakých nových a úžasných fotek, ale hlavně proto nasát vánoční atmosféru a trošku zrelaxovat právě v tenhle předvánoční čas. A zatím mě to nikdy nezklamalo a tak i letos - hurá! Samozřejmě zde je možno kouknout na více fotek.

 


15. prosinec 2017

Praha

Tančící dům
Je to velice, převelice dlouhá historka, kterou vás rozhodně nechci nudit. Podstatné je, že na jejím konci je resumé, že nakonec jsem teda skončil v Praze. Nene, ne na pořád, ale na chviličku. Na jeden večer přesněji řečeno. Byla zábava, byl krásný výhled a byl i šťastný návrat. Takže vše v nejlepším pořádku.


 


1. srpen 2017

Dovolená 2017

Bouzov
Ano, ano. Už je to tak. I v tento hektický rok a hektický čas je potřeba si najít čas udělat si čas, aby člověk měl čas mít čas. A tak nastal čas, kdy jsem si udělal čas a všechen následný čas strávil s přáteli na dovolené v Králíkách. Teda ne celou dovolenou samozřejmě. V Králíkách jsme si udělali takové taktické útočiště a ... já vím, moc písmenek. Tak snad raději rovnou libo-li foto? A že vás to zaujalo a chcete víc? Nuž,
klik tuna snad uspokojí vaši zvědavost.

 


5. červenec 2017

Výlet do Náměště nad Oslavou

Zámek Náměšť
Začaly prázdniny, léto za okny a možnost prodlouženého víkendu před sebou. V tom přichází nabídka od přátel, jestli bych s nimi nepodnikl jeden výletík do Náměště nad Oslavou a pak se svezl na parníčku na dalešiské přehradě. Ujistil jsem se, že na parníčku nebudu muset přikládat do kotle a když byla odpověď negativní, sbalil jsem foťáček a hurá na výlet. Kdyby tyto tři fotečky byly pro vás málo, pak směle klikněte právě zde a uvidíte jich více.

 


16. duben 2017

Krásy Oslavan

Zámek Oslavany
Jaro v plném rozpuku a vše krásně kvetlo. Co takhle jít si trošku pročistit hlavu a vyrazit do přírody? A aby té samotné přírody zase nebyl nějak velký kus, tak co si takhle vyrazit do Oslavan? Proč ne? No jasně! V případě zájmu samozřejmě právě zde možno kouknout na více fotek.

 24. prosinec 2016

Ranní Brno II.

Denisovy sady
Jelikož opravdu tempo, které jsem před Vánoci vedl bylo moc divoké, řekl jsem si, že na Štědrý den vyrazím do Brna a v klidu si pofotím. A jak jsem si řekl, tak jsem i udělal. Zde nyní můžete zkouknout to nejlepší co se mi na Štědrý den povedlo vyfotit. Více fotek samozřejmě na obvyklém místě zde.

 

Stránka 1 z 5

→ ⇥


© Pepul - 2015