Michal Škvařil

Úvodem...

Zdravím Vás a vítám Vás zde!Jmenuji se Michal Škvařil a bydlím cca.20km západně od Brna.
Zdejší fotky mají representovat to nejlepší, co se mi povedlo vyfotit. Stále se však učím a stále se snažím. Fotografování mě zatím baví a já doufám, že ještě dlouho bude. :)

K focení jsem doslova „přičichl“ jako dítko, když jsem doma objevil nádoby na vyvolávání filmů, nicméně naplno jsem se mu, jakožto svému koníčku, začal věnovat až v posledních letech.
Tady bych rád zdůraznil slovo „koníček“, protože fotím pro zábavu, fotím pro radost, fotím, protože mě to baví a protože se rád učím nové věci. Nenabízím a nenutím vám tak krom přání dobré nálady a pohody, vůbec nic. :)

Zdejší galerie, a tyto stránky vůbec mají, jak už jsem psal, representovat to nejlepší z mého focení. Je to tedy výběr a pokud by vás nějaká fotka zaujala, naleznete jistě celou galerii fotek k dané akci se vztahující na stránkách mix.pepul.cz, což je čistě fotogalerie, odkud právě (pravda, nejen odtud) je vybíráno to nejlepší sem.
Na souvislosti mezi aktuálními fotkami a některou ze zdejších fotek se pokusím upozorňovat a odkazovat na úvodním... řekněme „blogu“, to je takové oblíbené, hezké, typicky české slovo.

Přeji příjemné prohlížení!


Občas když někdo koukne na fotky, ptá se, čím to bylo foceno. Nu, zde je tedy technika, již používám: Pentax K-1 + Irix 15/2.4 + Sigma 35/1,4 Art + FA 50/1,7 + DA* 60-250/4 + Tamron SP AF 90/2,8 + blesk, stativy, etc...
Něco málo z odkazů na moje další stránky:
pepul.deviantart.com - Moje fotogalerie na deviantartu
databáze fotografů - Můj tamní profil
mix.pepul.cz - Fotogalerie „běžných fotek a výletů“
trkni.cz - Připomínač výročí a jubileí
gigapix.cz - Gigapixelová panoramata

Pokud by mě kdokoliv chtěl kontaktovat, má tu možnost na peps@volny.cz.


 
1. březen 2015
19. únor 2015

Dovolená na Dolní Moravě

Stromeček Kdo by to ještě netušil? Ano, byli jsme na dovolené a užívali si lyžování na kopcích Dolní Moravy. Rodinné fotečky s celou akcí možnost prohlédnout právě tady. A pak ty „nej“ fotky z celé akce samozřejmě samostatně právě tuna. Příjemný pokuk!


 


8. únor 2015

Lyžovačka v Říčkách

Lyžovačka Hurá na hory, hurá na lyže! Přesně s tímto heslem na rtu jsme se vydali vstříc vtipným okamžikům a zimním zážitkům do skiareálu Říček v Orlických horách. Bylo to príma, bylo to vtipné a na můj zvrácený vkus docela dost krátké, ale to už je halt smutný úděl všech príma věcí. No kdyby někoho zajímalo jak to probíhalo celé a nespokojil(a) se s těmito dvě fotečkami, tak může juknout právě sem.


 


7. leden 2015

Zimní svítání

ráno_omiceKonečně, opravdu konečně po letech jsem měl možnost pořídit zimní úsvitovou fotku dle svých představ. V mých představách totiž, kromě bičíku a pout a horkého vosku samozřejmě, byl sníh, strom, azurové nebe bez mráčků a mrazivé sluneční probouzející se paprsky. Tak snad to alespoň trošku vyšlo. Kdož by chtěl víc než fotografie zde, má tu možnost v kompletní dokumentaci na mix.pepul.cz.


 


22. prosinec 2014

Brněnské Vánoce

Ani letos jsem nevynechal možnost zachytit Brněnské Vánoce. Nu kdoby se chtěl pokochat, má tu možnost právě tuna na mix.pepul.cz
Jinak samozřejmě ani zde nechybí aspoň nějaké fotečky.


4. prosinec 2014

AZ Tower + Kampus Square

výletíkA tak mi letos vůbec nevyšel nějaký podzimní výlet. A tak jsem nakonec dal za vděk výletu za Vánočními nákupy, posléze propojené s návštěvou AZ Tower a Brněnského Kampusu..
Celý výlet se pak dá zkouknout tu...


 


17. září 2014

Nový prostor!!

Tak jo. Dlouho mě nechávala vlastní doména chladným a nepřístupným. Ale má to svoje nesporný výhody a já se je rozhodl okusit. Takže jsme tu. Jsem tu. A budu tu. Aspoň zatím...


8. září 2014

ZOO Ostrava

SlůněZOO Ostrava. Asi poslední zoologická zahrada, která mně zbývala zdolat. Nemyslím tím, že bych měl prolezlý všecky ZOO, ale v dosahu a v rámci moravy a slezka a v možnostech jednodenního výletu to byla poslední. Teď vzhůru na ty další...
Kompletní foto report ze ZOO Ostrava hýr. 


12. srpen 2014

Kréta

KrétaByli jsme na Krétě. Inu - pěkné to tam mají, jen co je pravda! A vážně, ale vážně se mi odtud nechtělo nazpět. Vrátil jsem se jen proto, že mě nebavilo obhajovat, proč zůstat ze všech míst na zemi, právě tam! :) 


0. každý měsíc 0000

Praha

Tančící dům
Je to velice, převelice dlouhá historka, kterou vás rozhodně nechci nudit. Podstatné je, že na jejím konci je resumé, že nakonec jsem teda skončil v Praze. Nene, ne na pořád, ale na chviličku. Na jeden večer přesněji řečeno. Byla zábava, byl krásný výhled a byl i šťastný návrat. Takže vše v nejlepším pořádku.

 

Stránka 5 z 6

⇤ ← → ⇥


© Pepul - 2015