Michal Škvařil

Úvodem...

Zdravím Vás a vítám Vás zde!Jmenuji se Michal Škvařil a bydlím cca.20km západně od Brna.
Zdejší fotky mají representovat to nejlepší, co se mi povedlo vyfotit. Stále se však učím a stále se snažím. Fotografování mě zatím baví a já doufám, že ještě dlouho bude. :)

K focení jsem doslova „přičichl“ jako dítko, když jsem doma objevil nádoby na vyvolávání filmů, nicméně naplno jsem se mu, jakožto svému koníčku, začal věnovat až v posledních letech.
Tady bych rád zdůraznil slovo „koníček“, protože fotím pro zábavu, fotím pro radost, fotím, protože mě to baví a protože se rád učím nové věci. Nenabízím a nenutím vám tak krom přání dobré nálady a pohody, vůbec nic. :)

Zdejší galerie, a tyto stránky vůbec mají, jak už jsem psal, representovat to nejlepší z mého focení. Je to tedy výběr a pokud by vás nějaká fotka zaujala, naleznete jistě celou galerii fotek k dané akci se vztahující na stránkách mix.pepul.cz, což je čistě fotogalerie, odkud právě (pravda, nejen odtud) je vybíráno to nejlepší sem.
Na souvislosti mezi aktuálními fotkami a některou ze zdejších fotek se pokusím upozorňovat a odkazovat na úvodním... řekněme „blogu“, to je takové oblíbené, hezké, typicky české slovo.

Přeji příjemné prohlížení!


Občas když někdo koukne na fotky, ptá se, čím to bylo foceno. Nu, zde je tedy technika, již používám: Pentax K-3II + Samyang 10/2.8 + DA 15/4 lim. + Sigma 18-35/1,8 Art + FA 50/1,7 + DA* 60-250/4 + Tamron SP AF 90/2,8 + blesk, stativy, etc...
Něco málo z odkazů na moje další stránky:
pepul.deviantart.com - Moje fotogalerie na deviantartu
databáze fotografů - Můj tamní profil
mix.pepul.cz - Fotogalerie „běžných fotek a výletů“
trkni.cz - Připomínač výročí a jubileí
gigapix.cz - Gigapixelová panoramata

Pokud by mě kdokoliv chtěl kontaktovat, má tu možnost na peps@volny.cz.


 
6. prosinec 2015

Mlžná vycházka

Mlžná vycházka Luxusně depresivní počasí mělo za následek moje nadchnutí a dlouhou spekulaci, kam vyrazit narychlo na výlet. Jelikož mě nakonec nenapadlo nic tak suprového, že bych osedlal oře a vyrazil, odešel jsem alespoň do lesa, kochat se tamními výjevy. Foteček jsem samozřejmě pořídil víc, ale tady je jen to nejlepší.


 


3. prosinec 2015

Okolí hradu Veveří

hrad Veveří Není nad to si takhle v týdnu udělat pauzu, zastavit se a jen tak si prostě vyrazit na nějaké místo, nechat plynout myšlenky a nic neřešit. A tak jsem se najednou octl v okolí hradu Veveří a tak jsem si tam pár hodin chodil a fotky dělal. Co vše jsem vyfotil je k vidění zde a jen pár těch nejlepších právě tuna.


 


28. listopad 2015

Vycházka zadní částí Brněnské přehrady

hrad Veveří V sobotu se počasí zformovalo do nebývale hezkého provedení a já společně s Danou a ještě spoustou dalších geocaching nadšenců, jsme vyrazili na Brněnskou přehradu. Procházka to byla tuze povedená, protože jednak nikde nebyly žádné šílené procesí túristů a hlavně bylo opravdu tuze hezky. Možná jeden z posledních pěkných víkendů tohoto roku a to by bylo jistě škoda takové počasí a podmínky nevyužít k venkovnímu pobytu, namísto dřepění doma. A co jsme cestou viděli, můžete juknout právě zde.

 


8. listopad 2015

Podzimní výlet do okolí Velké Bíteše

Podzim v lese Vzhůru do podzimní krajiny Velké Bíteše! A co na to počasí? Bylo nadšeno a tak nám výlet pěkně vyšel.

 


1. listopad 2015

Podzimní barvy

Podzim v lese Tohle byl jeden z nejpovedenějších víkendů poslední doby vůbec. Sice mě trošku mrzelo, že jsem vyrážel pro podzimní fotečky daleko do Podyjí, zatímco jsem mohl vyrazit jen kousek od domu, kde se skrývala nemalá podzimní podívaná, ale chybami se člověk učí. A tak příště se nejprve dobře rozhlédnu po okolí, než vyrazím do kraje vzdáleného. Takto totiž vypadá podzim kousek nad Veverskými Knínicemi.


 


28. říjen 2015


Jeden známý si chtěl zaběhat. A tak se k němu doneslo, že obec Říčany u Brna pořádá akci s názvem Říčanský běh a to sice startovní první ročník. Vydal jsem se tam s vidinou poklidné akce, s vidinou svařáčku a odpočinku. Když jsem zjistil, že svařáček nebude, protože jej prostě nemají, poklidná akce, že to taky nebude, neb byla spousta lidí vůkol, tak jsem se rozhodl, že vytáhnu foťák a nebudu se oddávat odpočinku a aspoň udělám pár snímečků. Když jsem viděl, že tam nikdo jiný nefotí, tak jsem se nakonec ujal nezvané a nevítané role fotografa a pár foteček skutečně pořídil. Jelikož jsou fotky přímo na stránkách obce, necítím potřebu dělat někde další galerii. Takže zkouknout možno právě na tomto místě. Akce celkově velice příjemná a jsem zvědav, jestli se z toho stane tradice.


23. říjen 2015

Podyjí a Hardegg

Podyjí a Hardegg Přišel podzim a začal se jevit velice barevně a velice hezky. Již je tomu pár let, co bylo taková pěkný podzim a tak jsem si řekl, že je na čase opět vyrazit s foťákem do přírody. Na den, kdy jsem si vzal dovolenou a vyrazil přírodě vstříc, předpověď slibovala pěkné počasí. Nu, trošku se rozcházím s předpovědí v představě co je pěkné, ale ve finále bylo opravdu vcelku hezky. A tak jsem nepohrdnul a pokusil se z toho vytěžit co nejvíce. Jak proběhl celý výlet možno zkouknout na tomto místě, klasický výběr toho nejlepšího právě zde..

 


13. září 2015

Hrušovany nad Jevišovkou

Hrušovany Přišlo září mezi nás a protože podzim byl stále v nedohlednu, Dana navrhla velice příjemné pochodování krajinou jižních krajů, konkrétně v oblasti Hrušovan nad Jevišovkou a já neváhal ani vteřinu. Průřez celým dnem možno zkouknout na obvyklém výletnickém místě. Samozřejmě, že pokud vás celý den nezajímá, což vcelku dovedu pochopit, pak to nejlepší z onoho dne můžete zkouknout právě zde..


 


1. srpen 2015

České Švýcarsko

České švýcarsko Srpen letošního léta byl po letech zase velmi vydařený. Spousta slunce, krásně příjemně vysoké letní teploty a my se vydali do dálných ... no dobře. Zase tak dálných ne, ale do části naší milé republiky, kde někteří z nás ještě tuze času v životě netrávili, neb je to z tohoto našeho Brněnského kraje krapátko z ruky. A tak díky Tomovi a Daně jsem zpoznal krásy Českého Švýcarska. Jasně, ne všechny, ale věřím, že ty vyhlášené ano. Kdož mě zná, našel si už zřejmě fotečky na jiných mých webikách a kdo ne, může se kouknout na to nejlepší odtud právě zde a tu.


 


18. červenec 2015

Lovčičky

Výhled Vyrazili jsme si na další výletík. A tentokrát jsme brázdili okolí Lovčiček. Teploty přesahovaly 32°C, což nám ale vůbec nevadilo a my si tak užívali pěkný letní den! Bylo to příjemné a je škoda, že tato letní pohoda je již minulostí. 

Stránka 3 z 5

⇤ ← → ⇥


© Pepul - 2015