Michal Škvařil

Úvodem...

Zdravím Vás a vítám Vás zde!Jmenuji se Michal Škvařil a bydlím cca.20km západně od Brna.
Zdejší fotky mají representovat to nejlepší, co se mi povedlo vyfotit. Stále se však učím a stále se snažím. Fotografování mě zatím baví a já doufám, že ještě dlouho bude. :)

K focení jsem doslova „přičichl“ jako dítko, když jsem doma objevil nádoby na vyvolávání filmů, nicméně naplno jsem se mu, jakožto svému koníčku, začal věnovat až v posledních letech.
Tady bych rád zdůraznil slovo „koníček“, protože fotím pro zábavu, fotím pro radost, fotím, protože mě to baví a protože se rád učím nové věci. Nenabízím a nenutím vám tak krom přání dobré nálady a pohody, vůbec nic. :)

Zdejší galerie, a tyto stránky vůbec mají, jak už jsem psal, representovat to nejlepší z mého focení. Je to tedy výběr a pokud by vás nějaká fotka zaujala, naleznete jistě celou galerii fotek k dané akci se vztahující na stránkách mix.pepul.cz, což je čistě fotogalerie, odkud právě (pravda, nejen odtud) je vybíráno to nejlepší sem.
Na souvislosti mezi aktuálními fotkami a některou ze zdejších fotek se pokusím upozorňovat a odkazovat na úvodním... řekněme „blogu“, to je takové oblíbené, hezké, typicky české slovo.

Přeji příjemné prohlížení!


Občas když někdo koukne na fotky, ptá se, čím to bylo foceno. Nu, zde je tedy technika, již používám: Pentax K-3II + Samyang 10/2.8 + DA 15/4 lim. + Sigma 18-35/1,8 Art + FA 50/1,7 + DA* 60-250/4 + Tamron SP AF 90/2,8 + blesk, stativy, etc...
Něco málo z odkazů na moje další stránky:
pepul.deviantart.com - Moje fotogalerie na deviantartu
databáze fotografů - Můj tamní profil
mix.pepul.cz - Fotogalerie „běžných fotek a výletů“
trkni.cz - Připomínač výročí a jubileí
gigapix.cz - Gigapixelová panoramata

Pokud by mě kdokoliv chtěl kontaktovat, má tu možnost na peps@volny.cz.


 
3. září 2016

Výlet do Medvědí soutěsky do Rakouska

Medvědí soutěska
Jednoho jarního dne mi přišla zpráva od Dany, prý jestli nepojedeme do Rakouska do Medvědí soutěsky. Inu - zasmál jsem se z plna hrdla a nechal celou záležitost plavat... jenže o chvilku později jsem pochopil, že to nebyl žert ni legrace, ale seriózní návrh. Tak jsem konečně kouknul o co jde. Na první pohled mě to zaujalo a uchvátilo. Po něčem takovém jsem již delší dobu prahnul a pár let toužil. Takže moje ANO bylo naprosto samozřejmé. První zářiový víkend, sobota, pět hodin ráno a my skutečně sedáme v autobuse a vyrážíme Rakusku vstříc. Výlet to byl pohodový, klidný a příjemný. Výšlap snadný a jediné co mě zpětně trošku mrzí je, že jsme promrhali kocháním potřebný čas k výšlapu na Hochglantsch, což je nejvyšší hora Štýrských Alp, kam se dalo celkem pohodově dojít. Inu - snad příště. To nejlepší z toho co jsme viděli k vidění právě tady, další fotečky pak na známém místě.. Rozhodně však všem doporučuji do těchto končin se nechat odvézt, trasu si osobně projít, protože nad osobní zážitek v tomto případě prostě není, fotografie nedovedou zachytit vše.

 


1. srpen 2016

Dovolená v Rudné pod Pradědem

Jeseníky
Letošní dovolená zacílila do domovské destinace a tak jsme se ocitli na Jesenicku a užívali si krásu českých hor se všemi benefity. Počasí nám sice letos příliš nepřálo, ale nám to nevadilo a mělo to za důsledek, že jsme o to více mohli relaxovat a odpočívat. Rozhodně jsme však navštívili místa zajímavá a poutavá. Ať už to byla Olomoucká ZOO cestou, výstup na přečerpávací elektrárnu Dlouhé Stráně, nebo procházku údolím Bílé Opavy. Nu každopádně na ty nejpovedenější obrázky můžete kouknout právě tu, kompletní foto-report k vidění zde.. Krásný a poklidný den všem!

 


22. květen 2016

ZOO Jihlava

ZOO Jihlava - Krokouš
Mimo obvyklé chvilky, kdy se mi povedlo občas něco vyfotit, zamířili jsme s přáteli do Jihlavské ZOO, abychom se pokochali tamními zvířátky a krásami vůkol. Ten stejný nápad mělo povícero lidí, ale přesto jsme si krásný slunečný den nenechali ničím a nikým pokazit a užili si jej. Něco málo ze zvířátek možno zhlédnout zde, další a nejen zvířátka k vidění zde.. Přeji hezký den!

 


6. březen 2016

Dovolená v Čenkovicích

Čenkovice - Červená Voda
Ano, byli jsme i letos na zimní lyžovací dovolené. Letošní, resp. loňský los, padl na jižní oblast Orlických hor, konkrétně pak na areál Buková hora, pod nějž spadají areály v Čenkovicích a Červené Vodě. Areál je to vskutku docela pěkný, a když nám druhý den po příjezdu napadl všude možně i nemožně sníh, bylo to rázem veselejší. Bohužel ale podmínky moc nepřály focení a tak fotečky letos jsou kvalitativně níže. Výběr možno zkouknout zde, další fotečky pak právě zde.

 22. leden 2016

Krkonoše - Černá Hora

Krkonoše - Černá Hora
Skoro jsem chtěl začít slovy: Již tradičně... ale pak jsem si uvědomil, že loni jsme na žádné podobné lyžovací taškařici nebyli a tak začnu trošku jinak: S Tomem jsme vyrazili na lyže na prodloužený víkend, který jsme měli strávit lyžováním na Černé Hoře v Krkonoších.
Cesta to byla trošku zdlouhavější, než obvykle, ale po příjezdu jsme pochopili, že se to vyplatilo. Počasí nám přálo a mávalo na nás radostně všemi končetinami a podmínky byly naprosto perfektní. To bylo v pátek. V sobotu se podmínky lehce zhoršily, ale stále byly naprosto pohodové. V neděli to pak bylo poslabší, ale každý den halt není posvícení.
Výběr toho nej klasicky zde a o trošku více fotek pak k nalezení na mix.pepul.cz, nicméně foteček ani tak není mnoho. Pro tentokráte jsem si víc užíval lyžování, než focení. Mrkněte na fotky a zjistíte, že za takových podmínek a s ohledem na průběh letošní zimy je fakt, že jsem si chtěl více užít lyžování, jistě celkem pochopitelný.
 


21. prosinec 2015

Ranní Brno

Ranní Brno Mám již takovou pěknou každoroční tradici, že si po ránu před Vánoci jedu do Brna na pár nočních snímků a tak jsem nemohl vynechat ani letošní příležitost. Ta se mi vyjevila ve vánočním týdnu hnedle v pondělí. A tak jsem vyrazil a něco málo vyfotil. Letos jsem se tak nějak soustředil na zrekonstruovaný Zelný Trh a tak dle toho vypadají i fotky. To nejlepší právě zde a samozřejmě nemůže chybět ani odkaz na mix.pepul.cz, kde je album které obsahuje jak kompletní fotečky z ranního focení, tak fotečky z návštěvy vánočních trhů.

 15. prosinec 2015

Brněnské Vánoce

Brněnské Vánoce Jako již každým rokem, i letos vypravil jsem se do města Brna, abych se pokusil mezi tisíci lidmi najít kousek vánoční pohody a toho věhlasného klidu, který se zove pohoda Vánoc. Mno... letos se mi to ňák nedařilo. Snad vidinou toho, že podniknu ještě minimálně jednu návštěvu zdejších trhů, věnoval jsem se výjimečně spíše okukování stánků nakupování. Tím jsem si pak odrovnal veškerou možnost si pohodu vánočních trhů užít v klidu, neboť když v jedné ruce držíte 4kg těžkou igelitku a ve druhé dvoukilovej foťák, tak je to dost na pytel soustředit se na to hezký vůkol, a tak jsem to letos zbaběle zabalil a utekl odtud, aniž bych se zastavil a pohodu Vánoc si naplno užil.. naštěstí k tomu nakonec došlo, jen ne tento den.
A jak to hektické pobíhání aspoň ve zkratce vypadalo? Nu v této klasické galerii, jsem spojil vánoční trhy i následující předvánoční Brno, to nejzajímavější z vánočních trhů pak právě zde


6. prosinec 2015

Mlžná vycházka

Mlžná vycházka Luxusně depresivní počasí mělo za následek moje nadchnutí a dlouhou spekulaci, kam vyrazit narychlo na výlet. Jelikož mě nakonec nenapadlo nic tak suprového, že bych osedlal oře a vyrazil, odešel jsem alespoň do lesa, kochat se tamními výjevy. Foteček jsem samozřejmě pořídil víc, ale tady je jen to nejlepší.


 


3. prosinec 2015

Okolí hradu Veveří

hrad Veveří Není nad to si takhle v týdnu udělat pauzu, zastavit se a jen tak si prostě vyrazit na nějaké místo, nechat plynout myšlenky a nic neřešit. A tak jsem se najednou octl v okolí hradu Veveří a tak jsem si tam pár hodin chodil a fotky dělal. Co vše jsem vyfotil je k vidění zde a jen pár těch nejlepších právě tuna.


 


28. listopad 2015

Vycházka zadní částí Brněnské přehrady

hrad Veveří V sobotu se počasí zformovalo do nebývale hezkého provedení a já společně s Danou a ještě spoustou dalších geocaching nadšenců, jsme vyrazili na Brněnskou přehradu. Procházka to byla tuze povedená, protože jednak nikde nebyly žádné šílené procesí túristů a hlavně bylo opravdu tuze hezky. Možná jeden z posledních pěkných víkendů tohoto roku a to by bylo jistě škoda takové počasí a podmínky nevyužít k venkovnímu pobytu, namísto dřepění doma. A co jsme cestou viděli, můžete juknout právě zde.

 

Stránka 2 z 5

⇤ ← → ⇥


© Pepul - 2015